Publications Office of the EU
Polen-Jaworzno: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Jaworzno: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde

  • Offentliggjort
    17/09/2013
  • Frist
    09/10/2013
  • Åbning af tilbuddene
    09/10/2013
  • Tildelt
    18/12/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: PL22A Katowicki
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
9,765,037.35 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,106,342.65 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ZZP/ZU/D/76/2013
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej dla osiedla Bory.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SIWZ.
Wszystkie nazwy własne, znaki handlowe, rozwiązania techniczne objęte prawami patentowymi itp. Użyte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia nie są wiążące i można stosować urządzenia, materiały lub rozwiązania techniczne równoważne, które spełniają wymagania określone w powyższych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót i nie gorsze niż materiały, urządzenia lub rozwiązania techniczne tam nazwane i opisane. Wszelkie koszty związane z ewentualnym wprowadzeniem powyższych zmian ponosi Wykonawca.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/10/2013 12:10
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
9,765,037.35 PLN
Endelig kontraktværdi
6,106,342.65 PLN
Tildeling af kontrakten
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.