Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Bærbare datamater - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Warszawa: Bærbare datamater

  • Offentliggjort
    27/12/2014
  • Frist
    24/02/2015
  • Tildelt
    02/10/2015
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
30213100 Bærbare datamater
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
14,797,425.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
14,852,250.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BDG.741.084.2014
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 2 500 sztuk fabrycznie nowych oraz nieeksploatowanych wcześniej komputerów przenośnych wraz z wyposażeniem. W ramach realizacji dostawy obowiązkiem Wykonawcy będzie rozładunek oraz rozmieszczenie w pomieszczeniu magazynowym Zamawiającego dostarczanych komputerów przenośnych wraz z wyposażeniem.
Dostarczone komputery przenośne wraz z wyposażeniem muszą być fabrycznie nowe, z datą produkcji nie wcześniejszą niż 6 (słownie: sześć) miesięcy od terminu złożenia ofert oraz muszą być jednego modelu o identycznej konfiguracji sprzętowej, wyprodukowane na bazie tych samych podzespołów.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
14,797,425.00 PLN
Endelig kontraktværdi
14,852,250.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: PPHU „Piomar” Spółka Jawna Soroka Marek Soroka Ernesta
Postadresse: Michałowice 169
By: Pisarzowice
Postnummer: 49-314
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.