Publications Office of the EU
Polen-Olszanka: Bortskaffelse af husholdningsaffald - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Olszanka: Bortskaffelse af husholdningsaffald

  • Offentliggjort
    18/12/2020
  • Frist
    22/01/2021
  • Åbning af tilbuddene
    22/01/2021
  • Tildelt
    01/03/2021
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gmina Olszanka
Udførelsessted
NUTS code: PL524 Opolski
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL524 Opolski
Sektor (hoved-CPV)
90513100 Bortskaffelse af husholdningsaffald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,320,666.67 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,177,125.77 PLN
Referencenummer for tilbuddet
IRiOŚ.271.7.2020
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport, zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Olszanka w okresie od 1 marca 2021 r. do 29 lutego 2024 r. na warunkach
określonych w opracowaniu tj. Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Nieruchomości objęte niniejszym przedmiotem zamówienia to nieruchomości zamieszkałe oraz niezamieszkałe tj. domki letniskowe
lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno- wypoczynkowe.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://miniportal.uzp.gov.pl/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/01/2021 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,320,666.67 PLN
Endelig kontraktværdi
4,177,125.77 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Remondis Opole Sp. z o.o.
Postadresse: al. Przyjaźni 9
By: Opole
Postnummer: 45-573
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.