Publications Office of the EU
VE 3.14 Malerier - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

VE 3.14 Malerier

  • Offentliggjort
    16/03/2026
  • Frist
    16/04/2026
  • Tildelt
    22/06/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ausbildungszentrum Gesundheit und Pflege Havelland GmbH
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE408 Havelland
Sektor (hoved-CPV)
45442110 Maling af bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
61,373.10 EUR
Referencenummer for tilbuddet
AGP-2.BA-VE3.14
Beskrivelse

AGP Havelland GmbH, et datterselskab af Havelland Kliniken GmbH og distriktet Havelland for uddannelse og videreuddannelse i sundhedssektoren, planlægger 2. Opførelsesfasen for opførelsen af en erhvervsskole på Nauen-grunden. Skolen skal designes i i alt 4 tog, i en første byggefase (afsluttet i 2019) er de to første tog allerede blevet bygget. I alt vil der blive bygget omkring 1.340 kvm brugbar plads i 2. Byggefasen er gennemført. Dette resulterer i et bruttoetageareal på ca. 1.850 kvm. Til realiseringen er plottet tilgængeligt i det nye udviklingsområde "Ketziner Straße" i Nauen med en størrelse på ca. 4.735 kvm, hvilket er inden for en juridisk gyldig udviklingsplan. Tilsluttet ejendommen er varmeforsyningen via et eksisterende lokalt varmenet. Bygningen skal indrettes til en 4-retters generalistisk sygeplejeuddannelse. Efter de første to tog fra 1.BA, er det tredje og fjerde tog nu ved at blive bygget i en udvidelse. Centrale faciliteter i den første byggefase (rumprogram, byggetjenester) er allerede designet til udvidelse eller udvidelsesmuligheder. Det er en tre-etagers udvidelse, som er forbundet til gavlvæggen i den tre-etagers eksisterende bygning via en "konnektor" på nordsiden. Forlængelsen er udført i solid konstruktion med solidt tag og er ikke kælder. Udvidelsens dimensioner, herunder konnektorer: Basisareal: ca. 42 x 16 m - forlængelse: 36m x 16m - stik: 6m x 12m højde: op til ca. 13,2 m over jorden

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YNPHA3B
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YNPHA3B
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium: Niedrigster Preis
Type: price
Beskrivelse: Niedrigster Preis.
Vægtning (procentdel, præcis) : 100.0
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
61,373.10 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Hirsch GmbH
Postadresse:
By: München
Postnummer: 81379
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.