Publications Office of the EU
CZ-Brno: Forsikringstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

CZ-Brno: Forsikringstjenester

  • Offentliggjort
    08/07/2011
  • Frist
    10/08/2011
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: CZ01 Praha
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
66510000 Forsikringstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
80,000,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem této zakázky jsou pojišťovací služby pro Jihomoravský kraj a příspěvkové organizace zřizované Jihomoravským krajem, případně pro další právnické osoby zřizované nebo ovládané Jihomoravským krajem. Jedná se o živelní poj. nemov. a mov. majetku, poj. přerušení provozu, poj. vandalismu, poj. odcizení, poj. přepravy, poj. elektroniky, poj. strojů, poj. skel, poj. obecné a provozní odpov. za škodu, poj. nemajetkové újmy, poj. profesní odpovědnosti za škodu, havarijní poj. vozidel, poj. odpovědnosti z provozu vozidla, doplňková poj. k poj. vozidel, cestovní pojištění.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
80,000,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.