Publications Office of the EU
Netværksfornyelse Hemgatan, Sandviken - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Netværksfornyelse Hemgatan, Sandviken

  • Tildelt
    02/09/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Sandviken Energi AB
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE313 Gävleborgs län
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,970,015.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
SEAB 2026/27
Beskrivelse

Dette udbud vedrører genåbning af konkurrencen på rammeaftalens/aftalens område: DIS Jord og Byggeri SEAB 35931, Jord og Byggeri SEAB. Sandviken Energi Vatten AB vil udføre netfornyelse hos Hemgatan i Sandviken. Kontrakten omfatter fornyelse af vand- og spildevandsledninger samt nybyggeri af regnvandsledninger. Arbejdet udføres med traditionelle aksler og omfatter serviceforanstaltninger samt midlertidige løsninger for at sikre driften af de pågældende varer i byggeperioden.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Se upphandling
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,970,015.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Furuviks Grävtjänst AB
Postadresse:
By: Gävle
Postnummer: 803 09
Land:
Officiel betegnelse: Markax AB
Postadresse:
By: Gävle
Postnummer: 802 93
Land:
Officiel betegnelse: Bj Markbyggnads Aktiebolag
Postadresse:
By: Sandviken
Postnummer: 811 32
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.