Publications Office of the EU
B-Liège: Udførelse af elektriske installationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

B-Liège: Udførelse af elektriske installationer

  • Offentliggjort
    15/10/2011
  • Frist
    06/12/2011
  • Åbning af tilbuddene
    06/12/2011
  • Tildelt
    23/12/2011
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ville de Liège, service des bâtiments communaux
Udførelsessted
NUTS code: BE332 Arr. Liège
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45310000 Udførelse af elektriske installationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
214,769.38 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
20110204
Beskrivelse

Les travaux à réaliser sont les suivants: - fourniture et pose d'un tableau d'affichage lumineux destiné à l'affichage en compétition pour le hockey sur glace et le patinage artistique; - installation d'une gestion des portes issues de secours avec UGIS et fonctionnement des portes IS en mode de gestion décisionnelle et surveillance vidéo de chaque poste; - modulation de l'éclairage de l'aire de glace avec tableau d'éclairage (entraînement scolaire, entraînement équipe, compétition et compétition avec retransmission TV; - installation d'un système de sonorisation à 4 zones principales de diffusion et reprise du message d'alarme d'évacuation générale.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/12/2011 14:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
214,769.38 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SA Balteau IE
Postadresse: rue Hector Denis, 33
By: Montegnée
Postnummer: 4420
Land: BEL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.