Publications Office of the EU
Italien-Cagliari: Uddannelsestilbud til personlig udvikling - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Cagliari: Uddannelsestilbud til personlig udvikling

  • Offentliggjort
    20/07/2012
  • Frist
    20/09/2012
  • Åbning af tilbuddene
    24/09/2012
  • Tildelt
    26/09/2013
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Regione Autonoma della Sardegna. Assessorato del lavoro, formazione professionale, cooperazione e sicurezza sociale
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
80570000 Uddannelsestilbud til personlig udvikling
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
702,479.35 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
637,500.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Con il presente bando si intende qualificare ed omogeneizzare le competenze presenti sul territorio in materiadi immigrazione e di relazioni interculturali e migliorare la qualità delle prestazioni offerte, così da rafforzare le capacità di accoglienza e integrazione dei cittadini stranieri da parte del territorio sardo, valorizzandone competenze e risorse e favorendo una migliore fruizione da parte dei cittadini immigrati sia dei servizi loro dedicati sia dei servizi generalmente offerti a tutti i cittadini. L'intervento è articolato in 7 aree formative sulla base delle differenti tipologie di destinatari, individuati all'articolo 6 del capitolato d'oneri, diversamente impegnati nella realizzazione di interventi specificamente rivolti alla popolazione immigrata oppure di servizi o attività rivolti all'intera cittadinanza che intercettano anche la popolazione straniera.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/09/2012 09:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
702,479.35 EUR
Endelig kontraktværdi
637,500.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Costituendo RTI con mandataria Associazione Inforjob
Postadresse: Piazza De Gasperi 32
By: Padova
Postnummer: 35100
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.