Publications Office of the EU
Tyskland-Landau in der Pfalz: Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Landau in der Pfalz: Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning

  • Meddelt
    23/02/2016
  • Offentliggjort
    16/04/2016
  • Frist
    18/05/2016
  • Åbning af tilbuddene
    18/05/2016
  • Tildelt
    13/06/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gebäudemanagement Landau – Eigenbetrieb
Udførelsessted
NUTS code: DEB33 Landau in der Pfalz, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45430000 Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
266,731.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
216,813.62 EUR
Referencenummer for tilbuddet
22/2016 VOB GML
Beskrivelse

Die Berufsbildende Schule wird in mehreren Bauabschnitten bis voraussichtlich 2022 modernisiert und
energetisch saniert. Im 1. Bauabschnitt erfolgt die Innensanierung des Kaufmännischen Traktes mit ca. 6 600
m² Brutto-Geschossfläche. Es werden zusätzlich ein Personenaufzug und eine Lüftungsanlage eingebaut. Die
Ausführung der Bauarbeiten erfolgt ab Mitte Juni 2016, bei laufendem Schulbetrieb und wird voraussichtlich
Mitte 2018 abgeschlossen sein.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadtverwaltung Landau in der Pfalz, Zentrale Vergabestelle
Postadresse: Langstraße 9a
By: Landau in der Pfalz
Postnummer: 76829
Land: DEU
Kontaktperson: Stadtverwaltung Landau in der Pfalz, Zentrale Vergabestelle
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/05/2016 11:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
266,731.00 EUR
Endelig kontraktværdi
216,813.62 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Falter GmbH
Postadresse: Holzstraße 40
By: Wiesbaden
Postnummer: 65197
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.