Publications Office of the EU
Skovforvaltning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Skovforvaltning

  • Offentliggjort
    17/10/2025
  • Frist
    23/10/2025
  • Åbning af tilbuddene
    24/10/2025
  • Tildelt
    01/01/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Mölndals stad
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE232 Västra Götalands län
Sektor (hoved-CPV)
77231300 Skovforvaltning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
16,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
3
Referencenummer for tilbuddet
KS 596/2025
Beskrivelse

Opgaven omfatter ledelse, planlægning og rådgivning og er ansvarlig for gennemførelsen af foranstaltninger for Mölndals skovbedrifter. Leverandøren skal forvalte byens skovarealer i overensstemmelse med bæredygtige principper og langsigtede mål for biodiversitet, sociale værdier og udendørsaktiviteter. Administrationen skal ske i samråd med kommunen. Kommissionen har også udarbejdet en ny skovforvaltningsplan. Byen Mölndal ejer i dag ca. 3.300 ha skov. Den valgte skovforvalter er ansvarlig for forvaltningen af skovbedrifterne i byen Mölndal i overensstemmelse med den strategiske retning, der er fastsat i "Strategien for skovbedrifterne i byen Mölndal". Strategien vil være retningsgivende for forvaltningen og udviklingen af byens skove. Skovforvalteren skal aktivt rådføre sig med byen Mölndal for at sikre, at skovforvaltningen er i overensstemmelse med byens mål og retningslinjer. Se bilag 2, Strategi for Mölndal bys skovbedrifter.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=69140&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=69140&GoTo=Tender
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/10/2025 00:00
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.