Publications Office of the EU
Norge-Ålesund: Rådgivnings- og konsulentvirksomhed inden for ingeniørvæsen - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Ålesund: Rådgivnings- og konsulentvirksomhed inden for ingeniørvæsen

  • Offentliggjort
    15/01/2021
  • Frist
    16/02/2021
  • Åbning af tilbuddene
    16/02/2021
  • Tildelt
    24/02/2021
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ålesund kommunale eigedom KF
Udførelsessted
NUTS code: NO0A3 Møre og Romsdal
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO0A3 Møre og Romsdal
Sektor (hoved-CPV)
71318000 Rådgivnings- og konsulentvirksomhed inden for ingeniørvæsen
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
550,000.00 NOK
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
3
Referencenummer for tilbuddet
20/25182
Beskrivelse

Ålesund Municipality needs assistance from consultants within the following disciplines for the Falgerli Hall:
1) Consultant engineer, construction work (RIB);
2) Consultant engineer, HVAC and sanitation (RIV);
3) Consultant architect (ARK).
Ålesund kommunale eigedom KF will construct a new extension for the existing sports hall in Fagerlia. The new extension will include a gym and technical room. Engineering design services have been carried out and drawings for the project have been made, but the contracting authority needs assistance with detailed drawings, etc., for the project.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Ålesund kommunale eigedom KF
Nationalt registreringsnummer: 986 074 988
Postadresse: Postboks 1521
By: Ålesund
NUTS-kode: NO053
Postnummer: 6025
Land: NOR
Kontaktperson: Merete Manger
Hovedadresse: https://alesund.kommune.no/kommunen/organisasjon-og-administrasjon/kommunalt-eigarskap/kommunale-foretak-kf/alesund-kommunale-eigedom-kf-ake.5702.aspx
Elektronisk via:
http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=290194&B=KGVLIGHT
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/02/2021 12:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.