Publications Office of the EU
Irland-Dublin: Terrænundersøgelser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Irland-Dublin: Terrænundersøgelser

  • Offentliggjort
    02/05/2018
  • Frist
    25/05/2018
  • Annulleret
    21/06/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Canceled
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Dublin Port Company
Udførelsessted
NUTS code: IE061 Dublin
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE061 Dublin
Sektor (hoved-CPV)
45111250 Terrænundersøgelser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

DPC proposes to establish a framework of ground investigations contractors, to facilitate the engagement of a competitive process for the award of call off contracts between 2018 and 2024. The scope of the works envisaged under this ground investigation’s framework are as follows:
— percussion boring,
— rotary drilling,
— pitting and trenching,
— sampling and monitoring during intrusive investigation,
— probing and cone penetration testing,
— geophysical surveying,
— in-situ testing,
— instrumentation,
— installation monitoring and sampling,
— geotechnical laboratory testing,
— geoenvironmental laboratory testing,
— reporting.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Dublin Port Company
Postadresse: Port Centre, Alexandra Road
By: Dublin 1
NUTS-kode: IE061
Postnummer: DO1H 4C6
Land: IRL
Kontaktperson: Michael Lennon
Hovedadresse: http://www.dublinport.ie
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.