Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Beskyttelse mod naturkatastrofer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Polen-Warszawa: Beskyttelse mod naturkatastrofer

  • Offentliggjort
    12/09/2019
  • Frist
    15/10/2019
  • Åbning af tilbuddene
    15/10/2019
  • Tildelt
    19/11/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Udførelsessted
NUTS code: PL516 Legnicko-Głogowski
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL516 Legnicko-Głogowski
Sektor (hoved-CPV)
90721800 Beskyttelse mod naturkatastrofer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
119,515.20 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
501,091.71 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
9
Referencenummer for tilbuddet
WR.ROZ.281.314.2019
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest wykoszenie porostów ze skarp wraz z wygrabieniem lub rozdrobnieniem pokosu, ścinanie i karczowanie krzewów, wycięcie drzew, oczyszczenie terenu z pozostałości po wygrabieniu z wywiezieniem i utylizacją. Wydobycie z cieku porostów roślin korzeniących się w dnie (hakowanie), usuwanie zatorów, oczyszczanie wylotów i przepustów. Ręczna i mechaniczne odmulanie dna cieku, rozplantowanie urobku po mechanicznym odmuleniu, usuwanie rumoszu, łach dennych. Naprawa ubezpieczeń koryta i zabudowa wyrw brzegowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi przedmiar prac dla poszczególnych części zamówienia stanowiący załącznik do SIWZ.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://miniportal.uzp.gov.pl
Tilbud kan afgives
Submission for one or more lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/10/2019 12:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.