-
Offentliggjort10/03/2023
-
Frist13/04/2023
-
Åbning af tilbuddene13/04/2023
-
Tildelt12/06/2023
-
I dag01/09/2026
Værktøjer
Norge-Oslo: Rådgivning i forbindelse med energiudnyttelsesgrad
Oslo Municipality, c/o Oslobgyy KF, hereafter called the contracting authority, invites tenderers to participate in an open tender contest for a framework agreement for ENØK mapping, energy labelling, and associate consultancy services.
Officiel betegnelse: Oslo kommune v/ Oslobygg KF
Nationalt registreringsnummer: 924 599 545
Postadresse: Grenseveien 78C
By: Oslo
NUTS-kode: NO08
Postnummer: 0661
Land: NOR
Kontaktperson: Kasper Johns
Hovedadresse: https://www.oslo.kommune.no/etater-foretak-og-ombud/oslobygg/
Elektronisk via:
http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=355347&B=OSLO
Rammeaftale med several operatører
71314300 - Rådgivning i forbindelse med energiudnyttelsesgrad
90711200 - Miljønormer for andet end bygge- og anlægsarbejder
90700000 - Tjenester på miljøområdet
71313000 - Rådgivning i forbindelse med miljøteknik
72220000 - Konsulentvirksomhed i forbindelse med systemer og teknik
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.