Publications Office of the EU
Nederlandene-Amsterdam: Reparation og vedligeholdelse af skibe - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Nederlandene-Amsterdam: Reparation og vedligeholdelse af skibe

  • Offentliggjort
    12/06/2018
  • Frist
    18/07/2018
  • Åbning af tilbuddene
    18/07/2018
  • Tildelt
    26/08/2018
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stichting Waternet
Udførelsessted
NUTS code: NL Nederland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NL Nederland
Sektor (hoved-CPV)
50241000 Reparation og vedligeholdelse af skibe
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
600,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
800,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Aanleiding
Vanuit de gemeente Amsterdam is een programma gestart om de uitstoot van vaartuigen binnen de stadsgrenzen te verlagen middels de Nota Schoner varen in Amsterdam 2.1.
Stichting Waternet (hierna te noemen Waternet) heeft het doel om als vlooteigenaar en opdrachtnemer van de gemeente Amsterdam haar vloot te 'verschonen' en aan te passen aan deze nieuwe regeling. Dit dient te zijn gerealiseerd voor januari 2020. Waternet zal dit gefaseerd uitvoeren telkens naar de laatste stand van de techniek.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://negometrix.nl
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/07/2018 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
600,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
800,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Van der Hoeven Scheepsreparatie Drimmelen
Postadresse:
By: Drimmelen
Postnummer:
Land: NLD
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.