Publications Office of the EU
Østrig-Wien: Tekniske undersøgelser eller rådgivning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Østrig-Wien: Tekniske undersøgelser eller rådgivning

  • Offentliggjort
    15/12/2017
  • Frist
    31/01/2018
  • Åbning af tilbuddene
    31/01/2018
  • Tildelt
    23/04/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Magistrat der Stadt Wien – Magistratsabteilung 45
Udførelsessted
NUTS code: AT130 Wien
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: AT130 Wien
Sektor (hoved-CPV)
71621000 Tekniske undersøgelser eller rådgivning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
600,298.75 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Erhebung und Bewertung hydrologischer, chemischer und biologischer Parameter in der Alten Donau.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Magistratsabteilung 45 – Wiener Gewässer
Postadresse: Am Brigittenauer Sporn 7
By: Wien
NUTS-kode: AT130
Postnummer: 1200
Land: AUT
Kontaktperson: Kanzlei, Zimmer 1–04
Hovedadresse: www.gewaesser.wien.at
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/01/2018 10:15
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
600,298.75 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: DWS Hydro-Ökologie GmbH
Postadresse: Zentagasse 47
By: Wien
Postnummer: 1050
Land: AUT

Officiel betegnelse: Systema Bio- und Management Consulting GmbH
Postadresse: Bensasteig 8
By: Wien
Postnummer: 1140
Land: AUT

Officiel betegnelse: Gruppe Wasser Ziviltechnikergesellschaft für Wasserwirtschaft GmbH
Postadresse: Wiedner Hauptstraße 19
By: Wien
Postnummer: 1040
Land: AUT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.