Publications Office of the EU
Tyskland-Gelsenkirchen: Voksenundervisning og undervisning i øvrigt - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Gelsenkirchen: Voksenundervisning og undervisning i øvrigt

  • Offentliggjort
    22/01/2019
  • Frist
    20/02/2019
  • Åbning af tilbuddene
    21/02/2019
  • Tildelt
    22/02/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Integrationscenter für Arbeit Gelsenkirchen- das Jobcenter Team 580 – Vergabestelle
Udførelsessted
NUTS code: DEA32 Gelsenkirchen, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA32 Gelsenkirchen, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
80400000 Voksenundervisning og undervisning i øvrigt
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
330,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
0.01 EUR
Referencenummer for tilbuddet
X-IAG-580-2019-0002
Beskrivelse

Vergabe von Maßnahmen zur Beratung und Kenntnisvermittlung für erwerbsfähige, leistungsberechtigte Selbständige – BuKSelb – nach § 16c SGB II – für 120 Teilnehmer im Bezirk des Integrationscenters für Arbeit Gelsenkirchen – das Jobcenter.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Integrationscenter für Arbeit Gelsenkirchen- das Jobcenter Team 580 – Vergabestelle
Postadresse: Ahstraße 22
By: Gelsenkirchen
NUTS-kode: DEA32
Postnummer: 45879
Land: DEU
Hovedadresse: www.iag-gelsenkirchen.de
Elektronisk via:
https://www.deutsches-ausschreibungsblatt.de/VN/X-IAG-580-2019-0002
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/02/2019 09:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
330,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
0.01 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: B3 – Beyrow Business Beratung
Postadresse: Emil-Zimmermann-Allee 24
By: Gelsenkirchen
Postnummer: 45897
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.