Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Installation af telekommunikationsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tjekkiet-Prag: Installation af telekommunikationsudstyr

  • Offentliggjort
    04/10/2016
  • Frist
    07/12/2016
  • Tildelt
    16/01/2017
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Udførelsessted
NUTS code: CZ053 Pardubický kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sektor (hoved-CPV)
45314000 Installation af telekommunikationsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
160,551,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
151,590,950.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Čj. 13430/2016--SŽDC-SSZ-ÚE-Hlí
Beskrivelse

Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce podle § 9 odst. 1 písm. b) ZVZ, jejichž součástí je projektová a inženýrská činnost.
Projekt stavby bude detailně rozpracovávat soubor staveb do technických, ekonomických a architektonických podrobností, hmotové, materiálové, stavebnětechnické, technologické, dispoziční a provozní vlastnosti a jakost, dále bude zohledňovat vliv stavby na životní prostředí a umožní vyhotovení soupisu prací s výkazem výměr a podrobný položkový rozpočet jednotlivých stavebních objektů, provozních souborů a souhrnný rozpočet jako podklad pro schválení projektu stavby ve stupni dokumentace pro stavební povolení.
Realizací stavby dojde k úplnému pokrytí tratí (vč. nezbytného přesahu na polské území a na navazující železniční tratě) signálem GSM-R, odpovídající mezinárodnímu standardu EIRENE v kvalitě potřebné pro nasazení zabezpečovacího systému ETCS L2.
Bližší specifikace jev dalších částech zadávací dokumentace.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
160,551,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
151,590,950.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Kapsch CarrierCom, s.r.o.
Postadresse: Ke Štvanici 656/3
By: Praha 8
Postnummer: 180 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.