-
Offentliggjort23/07/2016
-
Frist24/08/2016
-
Tildelt03/05/2017
-
I dag03/09/2026
Værktøjer
Frankrig-Montpellier: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed
Concours restreint de maîtrise d'œuvre sur étude en application de l'ordonnance no 2015-899 du 23.7.2015, du décret 2016-360 du 25.3.2016 et en application de l'article 88 du décret 2016-360 du 25.3.2016. La mission confiée au lauréat du concours sera une mission de base + EXE + OPC concernant la construction de 37 logements collectifs environ.
L'opération sera implantée sur la parcelle cadastrale TX 28P, TX 29P et TX 30P qui représente le lot no 12 dont la surface du terrain est est de 1490 m2. La surface de plancher est de 2700 m2. L'enveloppe prévisionnelle affectée par le maître d'ouvrage hors VRD est de 2.608.200 EUR HT. L'opération est financée par le biais de prêts Plu/Plai.
Officiel betegnelse: ACM OPH de la CA de Montpellier
Nationalt registreringsnummer: 35180897700034
Postadresse: 407 avenue du Prof. E. Antonelli, CS 15590
By: Montpellier
NUTS-kode: FR813
Postnummer: 34074
Land: FRA
Hovedadresse: http://marches-publics.acmhabitat.fr
Elektronisk via:
http://marches-publics.acmhabitat.fr
Postadresse: 58 rue Georges Denizot
By: Montpellier
Postnummer: 34090
Land: FRA
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.