Publications Office of the EU
Norge-Sandefjord: Personbiler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Sandefjord: Personbiler

  • Offentliggjort
    19/02/2014
  • Frist
    31/03/2014
  • Åbning af tilbuddene
    04/04/2014
  • I dag
    04/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Sandefjord kommune v/VOIS
Udførelsessted
NUTS code: NO091 Vestfold og Telemark
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
34110000 Personbiler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
50,000,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
14/465
Beskrivelse

VOIS intends to enter into framework agreements for service vehicles for the participating municipalities with underlying activities. The participants are divided into 6 zones. Vehicles are divided into 11 groups with underlying variation with respect to fuel (petrol/diesel, hybrid and electrical). The aim is to enter into agreements for both purchase and leasing within each variation. For further information refer to the tender documents.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/04/2014 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
50,000,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.