Publications Office of the EU
CZ-České Budějovice: Informationssystemer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

CZ-České Budějovice: Informationssystemer

  • Offentliggjort
    16/03/2011
  • Frist
    21/04/2011
  • Åbning af tilbuddene
    22/04/2011
  • Tildelt
    28/06/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
48810000 Informationssystemer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
38,000,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
34,467,315.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
OŘ NIS 2011
Beskrivelse

Předmětem této veřejné zakázky je poskytnutí licencí nemocničního informačního systému (dále též jen „NIS“) na dobu neurčitou, provedení implementace NIS a poskytování služeb správy, uživatelské podpory a údržby NIS a služeb správy, servisu a údržby hardware na dobu neurčitou, to vše v souladu s platnou právní úpravou, zejména zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), v platném znění, a v souladu s provozními předpisy zadavatele, včetně případných veškerých souvisejících činností v rozsahu blíže vymezeném zadávací dokumentací.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/04/2011 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
38,000,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
34,467,315.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.