Publications Office of the EU
Tjekkiet-Brno: Oscilloskoper - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Brno: Oscilloskoper

  • Offentliggjort
    03/06/2022
  • Frist
    01/07/2022
  • Åbning af tilbuddene
    01/07/2022
  • Tildelt
    12/08/2022
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Vysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut
Udførelsessted
NUTS code: CZ064 Jihomoravský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ064 Jihomoravský kraj
Sektor (hoved-CPV)
38342000 Oscilloskoper
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,950,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,947,246.90 CZK
Referencenummer for tilbuddet
10/2022-62
Beskrivelse

Předmětem zakázky je dodávka dvou osmikanálových osciloskopů, které umožňují efektivní ladění smíšených signálů na velmi rychlých, výkonových a vysokonapěťových elektrických zařízeních. Vybavení těchto osciloskopů je zaměřeno na měření ve vícefázové výkonové elektronice a v průmyslové komunikaci. Vedle základních sond budou obsahovat sadu proudových sond a sadu diferenčních sond pro bezpečné měření na vysokém napětí. Podrobně je předmět veřejné zakázky vymezen technickými, obchodními a jinými smluvními podmínkami, které jsou součástí příloh zadávací dokumentace.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Vysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut
Nationalt registreringsnummer: 00216305
Postadresse: Purkyňova 656/123
By: Brno
NUTS-kode: CZ064
Postnummer: 61200
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Věra Lyčková, LL.M.
Hovedadresse: http://www.vutbr.cz/
Elektronisk via:
https://tenderarena.cz/dodavatel/zakazka/523365
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/07/2022 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
4,950,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
4,947,246.90 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: TESTOVACÍ TECHNIKA s.r.o.
Postadresse: Československé armády 923/15
By: Poděbrady
Postnummer: 29001
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.