Publications Office of the EU
Výběrové řízení na stavební práce - úsporná opatření v areálu Polikliniky Vltava - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Výběrové řízení na stavební práce - úsporná opatření v areálu Polikliniky Vltava

  • Offentliggjort
    12/03/2025
  • Frist
    17/04/2025
  • Åbning af tilbuddene
    17/04/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Sarus a.s.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ032 Plzeňský kraj
Sektor (hoved-CPV)
45215100 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
15,000,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem zakázky je dodávka stavebních prací v rámci rekonstrukce objektu v areálu Zadavatele dle Projektové dokumentace, která tvoří přílohu č. 2 Zadávací dokumentace. Předmětem rekonstrukce bude zateplení objektu, výměna výplní otvorů a úpravy UT. Boletické panely budou nahrazeny zdivem z pórobetonových tvárnic tl. 100 mm, obvodové stěny se zateplí fasádní minerální vatou tl. 280 mm. Nebo jiné obdobné řešení se stejnými tepelně izolačními vlastnostmi (U = 0,15 W/(m2.K)). Provede se zateplení podhledu posledního stropu minerální vatou tl. 280 mm. Nebo jiné obdobné řešení se stejnými tepelně izolačními vlastnostmi (U = 0,11 W/(m2.K)). Okna budou vyměněna za nová UW = 0,90 W/(m2.K), dveře UD=1,0 W/(m2.K). Nové konstrukce na rozhraní vytápěného prostoru a vnějšího prostředí převážně splňují doporučené hodnoty ČSN 73 0540-2 2011.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/sarus-a-s
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: tilladte
https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/sarus-a-s
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/04/2025 12:01
Tildelingsmetode
Cena
Anslået værdi
15,000,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.