Publications Office of the EU
Norge-Oslo: Brandforebyggelse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Oslo: Brandforebyggelse

  • Offentliggjort
    15/05/2023
  • Frist
    12/06/2023
  • Åbning af tilbuddene
    12/06/2023
  • Tildelt
    30/06/2023
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
OsloMet - storbyuniversitetet
Udførelsessted
NUTS code: NO08 Oslo og Viken
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO08 Oslo og Viken
Sektor (hoved-CPV)
75251110 Brandforebyggelse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,000,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,000,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
23/00745
Beskrivelse

The objective of the procurement is that OsloMet, in co-operation with the selected tenderer, sees to the fire safety for the Universitys employees, students and buildings.
The following is included in the framework agreement for fire protection services: Preparation of fire documentation, fire consultancy services, fire engineering design services, risk analyses, etc.
OsloMet would like to enter into separate framework agreements for fire protection equipment and fire protection services.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.no/doc.aspx?UniqueId=afbpjpjqui&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
12/06/2023 12:01
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,000,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
3,000,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Safezone AS
Postadresse: Ingvald Ystgaards veg 23
By: Trondheim
Postnummer: 7047
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.