Publications Office of the EU
Tyskland-Bad Krozingen: Udførelse af bygningsinstallationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Bad Krozingen: Udførelse af bygningsinstallationer

  • Meddelt
    04/07/2012
  • Offentliggjort
    14/05/2013
  • Frist
    21/06/2013
  • Åbning af tilbuddene
    21/06/2013
  • Tildelt
    30/09/2013
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Benedikt Kreutz Rehabilitationszentrum für Herz- und Kreislaufkranke Bad Krozingen e.V.
Udførelsessted
NUTS code: DE132 Breisgau-Hochschwarzwald
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Gebäudekomplex angefügt.
Der Baukörper der neuen Chirurgie weist insgesamt 6 Geschosse auf.
UG2: Technikzentralen, Umkleiden, Seminarräume,
UG1: ZSVA, Umkleiden, Diensträume,
EG: OP-Ebene (5 OP's),
OG1: Chirurgische Intensivpflege (20 Betten),
OG2: Nachsorgestation IMC (40 Betten),
OG3: Dienst-/Seminarräume/ Haustechnikzentrale.
Die Anbindung an den Bestand erfolgt über ein mehrgeschossiges Verbindungsbauwerk. Geschätzter Wert ohne MwSt: 29 000 000,00 EUR.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/06/2013 11:00
Tildelingsmetode
Not specified
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Siegfried Wölz Stahl- und Metallbau GmbH & Co. KG
Postadresse: Industriestr. 6
By: Gundelfingen/Donau
Postnummer: 89423
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.