Publications Office of the EU
Italien-Rom: Jernbanemateriel - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Rom: Jernbanemateriel

  • Offentliggjort
    19/12/2019
  • Frist
    13/02/2020
  • Tildelt
    02/07/2020
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Rete ferroviaria italiana SpA – Società con socio unico soggetta alla direzione e coordinamento di Ferrovie dello stato italiane SpA a norma dell’art. 2497 sexies codice civile e del D.Lgs. 112/2015
Udførelsessted
NUTS code: ITZ Extra-Regio NUTS 1
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITZ Extra-Regio NUTS 1
Sektor (hoved-CPV)
34940000 Jernbanemateriel
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,963,147.50 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,950,870.15 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Referencenummer for tilbuddet
DAC.0153.2019
Beskrivelse

Fornitura di «mezzi di video-sorveglianza mobile MASS (Mobile Advanced Security System) comprensiva di corsi di formazione e del servizio di manutenzione ordinaria e straordinaria».
Rilevata la natura delle prestazioni da eseguire non è necessaria la redazione di un documento unico di valutazione dei rischi da interferenza.
Lotto unico CIG: 8137906C77 — importo del CIG corrispondente all’importo complessivo dell’appalto: 1 963 147,50 EUR al netto IVA. Detto importo complessivo è costituito dall’importo posto a base di gara che è pari a 1 104 150,00 EUR (comprendente gli importi relativi alle prestazioni di fornitura di n. cinque mezzi, manutenzione ordinaria e corsi di formazione sempre per n. cinque mezzi), dall’importo a capienza relativo alla manutenzione straordinaria, pari a 250 000,00 EUR e dall’importo a capienza relativo agli elementi accessori opzionali, pari a 608 997,50 EUR.
Gli importi di cui sopra sono comprensivi di qualsiasi forma di eventuali opzioni o rinnovi del contratto.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Rete ferroviaria italiana S.p.A. – Società con socio unico soggetta alla direzione e coordinamento di Ferrovie dello stato italiane S.p.A. a norma dell’art. 2497 sexies Codice Civile e del D.Lgs. n. 112/2015
Postadresse: Via dello Scalo Prenestino 25
By: Roma
NUTS-kode: ITZ
Postnummer: 00159
Land: ITA
Kontaktperson: Responsabile del procedimento: Alessio Sammartino
Hovedadresse: www.gare.rfi.it
Elektronisk via:
www.acquistionline.it
Tilbud kan afgives
Submission for one lot only
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,963,147.50 EUR
Endelig kontraktværdi
1,950,870.15 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ingegneria & Software Industriale SpA
Postadresse: via della Scrofa 57
By: Roma
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.