Publications Office of the EU
P-Angra do Heroísmo: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

P-Angra do Heroísmo: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger

  • Offentliggjort
    07/06/2011
  • Frist
    02/08/2011
  • Åbning af tilbuddene
    03/08/2011
  • Tildelt
    12/04/2012
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: PT200 Região Autónoma dos Açores
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45214200 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
10,499,403.34 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Concurso Público n.º3/2011-SREF/DREF
Beskrivelse

A empreitada consiste na construção do corpo do auditório da escola secundária domingos rebelo.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/08/2011 10:30
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
6,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
10,499,403.34 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Consórcio Marques, SA, Somague-Ediçor, Engenharia, SA, Tecnovia-Açores-Sociedade de Empreitadas, SA
Postadresse: Rua Joaquim Marques, nº 34
By: Ponta Delgada
Postnummer: 9501-950
Land: PRT

Officiel betegnelse: Consórcio Marques, SA, Somague-Ediçor-Engenharia, SA, Tecnovia-Açores - Sociedade de Empreitadas, SA
Postadresse: Rua Joaquim Marques, nº 34
By: Ponta Delgada
Postnummer: 9500-950
Land: PRT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.