Publications Office of the EU
Tyskland-Koblenz: Elektronrastermikroskoper - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Koblenz: Elektronrastermikroskoper

  • Offentliggjort
    26/07/2022
  • Frist
    23/08/2022
  • Åbning af tilbuddene
    23/08/2022
  • Tildelt
    13/09/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Universität Koblenz-Landau
Udførelsessted
NUTS code: DEB11 Koblenz, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEB11 Koblenz, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
38511100 Elektronrastermikroskoper
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
420,168.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
396,390.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2-ESS12-22/22
Beskrivelse

Beschaffung eines Feldemissions-Rasterelektronenmikroskops (FE-REM) mit integrierter Cryo Einheit
für die Untersuchung von nicht-leitenden, feuchten oder noch ausgasenden Proben im variablen Niedervakuum-Modus,
zusätzlich ausgerüstet mit SE-, BSE- und EDX-Analytik für den Hoch- und Niedervakuum-Bereich.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://Landesverwaltung.vergabe.rlp.de/VMPSatellite/notice/CXPDYDSY4U0
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/08/2022 12:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
420,168.00 EUR
Endelig kontraktværdi
396,390.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: JEOL (Germany) GmbH
Postadresse: Gute Änger 30
By: Freising
Postnummer: 85356
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.