Publications Office of the EU
Finland-Oulu: Bygge-, funderings- og belægningsarbejder i forbindelse med anlæg af hovedveje, veje - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Finland-Oulu: Bygge-, funderings- og belægningsarbejder i forbindelse med anlæg af hovedveje, veje

  • Offentliggjort
    14/12/2013
  • Frist
    14/01/2014
  • Tildelt
    17/03/2014
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Pohjois-Pohjanmaan elinkeino-, liikenne- ja ympäristökeskus
Udførelsessted
NUTS code: FI1D Pohjois- ja Itä-Suomi
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45233000 Bygge-, funderings- og belægningsarbejder i forbindelse med anlæg af hovedveje, veje
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
8,300,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
8,156,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
1023/2013/POP/1
Beskrivelse

Hankinta sisältää maanteiden erilaisia uudelleen päällystys- ja rakenteen parantamistöitä. Urakkakokonaisuus muodostuu kesto- ja kevytpäällystystöistä.
Kainuun maakunnan alueella oleva kantatie 89 kohde kuuluu Karelia ENPI CBC -ohjelmaan.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
8,300,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
8,156,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SL Asfaltti Oy
Postadresse: Teräskatu 2
By: Kuopio
Postnummer: 70150
Land: FIN
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.