Publications Office of the EU
EXP. 2024-127 Suministro, puesta en servicio y mantenimiento postgarantía de un Sistema de Transporte de Tubos con total seguimiento (en adelante el Sistema) para el Centro de Diagnóstico Biomédico (CDB) del Hospital Clínic de Barcelona (HCB). - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

EXP. 2024-127 Suministro, puesta en servicio y mantenimiento postgarantía de un Sistema de Transporte de Tubos con total seguimiento (en adelante el Sistema) para el Centro de Diagnóstico Biomédico (CDB) del Hospital Clínic de Barcelona (HCB).

  • Offentliggjort
    18/10/2024
  • Frist
    15/11/2024
  • Åbning af tilbuddene
    18/11/2024
  • Tildelt
    20/03/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
CONSORCI HOSPITAL CLÍNIC DE BARCELONA (HCB)
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES511 Barcelona
Sektor (hoved-CPV)
42900000 Diverse maskiner til generelle og specielle formål
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
393,104.60 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
335,624.62 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2024-127
Beskrivelse

Suministro, puesta en servicio y mantenimiento postgarantía de un Sistema de Transporte de Tubos con total seguimiento (en adelante el Sistema) para el Centro de Diagnóstico Biomédico (CDB) del Hospital Clínic de Barcelona (HCB).

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://contractaciopublica.cat/ca/detall-publicacio/5815507b-71fe-4acc-a8cb-43c554a4f6c3/300272939
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://contractaciopublica.cat/ca/detall-publicacio/5815507b-71fe-4acc-a8cb-43c554a4f6c3/300272939
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/11/2024 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Diveros criterios. Criterios de valoración sometidos a juicio de valor. Puntuación total de este conjunto de criterios: 45,00. Detalle: Primer tramo: Solución de adquisición y transporte de tubos en el Centro de Extracciones (Puntuación: 10,00). Segundo tramo: Solución por el recorrido entre la salida del Centro de Extracciones y la llegada al Área Operativa Core (Puntuación: 10,00). Tercer tramo: Solución de recorrido interno en el Área Operativa Core (Puntuación: 15,00). Cuarto tramo: Solución de carga en el sistema automatizado del Área Operativa Core. (Puntuación: 10,00).
Vægtning (procentdel, præcis) :
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Puntuación total de este conjunto de criterios: 35,00. Detalle: Precio (Puntuación: 35,00). Criterio: Resto de criterios de valoración automática. Puntuación total de este conjunto de criterios: 20,00. Detalle: Capacidad de transportar más tubos/hora (Puntuación: 5,00). Tiempo de respuesta in situ en caso de averías (mantenimiento correctivo) (Puntuación: 5,00). Tiempo de respuesta de teleasistencia en caso de averías (mantenimiento correctivo) (Puntuación: 5,00). Visitas adicionales a la visita trimestral prevista en concepto de mantenimiento preventivo (Puntuación: 5,00).
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
393,104.60 EUR
Endelig kontraktværdi
335,624.62 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: MAQMETAL AUTOMATION, S.L.
Postadresse:
By: FOGARS DE LA SELVA
Postnummer: 08495
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.