Publications Office of the EU
Østrig-Wien: Udstyr til billeddannelse til medicinsk, dental og veterinær brug - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Østrig-Wien: Udstyr til billeddannelse til medicinsk, dental og veterinær brug

  • Offentliggjort
    14/07/2020
  • Frist
    14/08/2020
  • Åbning af tilbuddene
    14/08/2020
  • Tildelt
    10/12/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Veterinärmedizinische Universität Wien
Udførelsessted
NUTS code: AT13 Wien
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: AT Österreich
Sektor (hoved-CPV)
33110000 Udstyr til billeddannelse til medicinsk, dental og veterinær brug
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
659,035.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
OS-2020/03-CT
Beskrivelse

Anschaffung eines Computertomographens inkl Wartungsvertrag für den Einsatz in der Veterinärmedizin.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Veterinärmedizinische Universität Wien
Postadresse: Veterinärplatz 1
By: Wien
NUTS-kode: AT
Postnummer: 1210
Land: AUT
Kontaktperson: Campus Management
Hovedadresse: www.vetmeduni.ac.at
Elektronisk via:
www.auftrag.at
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/08/2020 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
659,035.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Siemens Healthcare Diagnostics GmbH
Postadresse: Siemensstraße 90
By: Wien
Postnummer: 1210
Land: AUT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.