Publications Office of the EU
Norge-Lillehammer: Snerydning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Lillehammer: Snerydning

  • Offentliggjort
    13/06/2019
  • Frist
    12/07/2019
  • Åbning af tilbuddene
    12/07/2019
  • Tildelt
    01/10/2019
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Lillehammer Kommune
Udførelsessted
NUTS code: NO020 Innlandet
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO Norge
Sektor (hoved-CPV)
90620000 Snerydning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,000,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,000,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
2019/4827
Beskrivelse

The contracting authority would like tenders for the hire of tractors, lorries, machines with drivers and equipment for snow clearing and gritting on municipal roads, residential streets, pavements and foot and cycle paths, as well as outside areas and squares with traffic.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/107585475.aspx
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
12/07/2019 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
6,000,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
6,000,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Løype Anleggsdrift AS
Postadresse: Baklivegen 1908
By: Østre Gausdal
Postnummer: 2651
Land: NOR

Officiel betegnelse: Sigurd og Ola Grimstad AS
Postadresse: Baklivegen 1398
By: Østre Gausdal
Postnummer: 2651
Land: NOR

Officiel betegnelse: Skei Hyttetjenester D/A
Postadresse: Østringsvegen 322
By: Østre Gausdal
Postnummer: 2651
Land: NOR

Officiel betegnelse: Oddgeir stubberud
Postadresse: Vestre Gausdal
By: bøgutua 6
Postnummer: 2653
Land: NOR

Officiel betegnelse: Stig Roar Opseth
Postadresse: Solbergvegen287
By: Vestre Gausdal
Postnummer: 2653
Land: NOR

Officiel betegnelse: Jon Erik Toft
Postadresse: Nyhusgutua 3
By: Follebu
Postnummer: 2656
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.