Publications Office of the EU
Tyskland-Ilmenau: Numerisk styrede maskiner til bearbejdning af metal - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Ilmenau: Numerisk styrede maskiner til bearbejdning af metal

  • Offentliggjort
    07/06/2019
  • Frist
    18/07/2019
  • Åbning af tilbuddene
    18/07/2019
  • Tildelt
    12/08/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
TU Ilmenau, Dezernat Finanzen, SG Beschaffung
Udførelsessted
NUTS code: DEG0F Ilm-Kreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEG0F Ilm-Kreis
Sektor (hoved-CPV)
42632000 Numerisk styrede maskiner til bearbejdning af metal
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
250,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
249,854.55 EUR
Referencenummer for tilbuddet
TU-053/19-24-MN
Beskrivelse

Lieferung einerCNC-Universal-Fräsmaschine in Kreuzschlittenbauweise und stabiler Gußkonstruktion.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: TU Ilmenau, Dezernat Finanzen, SG Beschaffung
Postadresse: Max-Planck-Ring 14
By: Ilmenau
NUTS-kode: DEG0F
Postnummer: 98693
Land: DEU
Hovedadresse: http://www.tu-ilmenau.de
Elektronisk via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=262351
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/07/2019 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
250,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
249,854.55 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: DMG Mori Academy GmbH
Postadresse: Gildemeisterstraße 60
By: Bielefeld
Postnummer: 33689
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.