Publications Office of the EU
Netzersatzaggregate - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Netzersatzaggregate

  • Offentliggjort
    29/06/2026
  • Frist
    04/08/2026
  • Åbning af tilbuddene
    04/08/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Staatliches Bauamt Erlangen-Nürnberg, Technische Geschäftsleitung, SG Bau
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE252 Erlangen, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45315300 Strømforsyningsinstallationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,952,983.89 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
26-015651
Beskrivelse

Lieferung, Aufbau, Montage und Inbetriebnahme für 3 Notstromaggregate in einer Energiezentrale zur Versorung eines Universitätcampus. Umfang: 3 Notstromaggregate Abgasanlage Zu-und Abluftanlage Tankanlage

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.meinauftrag.rib.de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/08/2026 09:04
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Der Preis ist das einzige Zuschlagskriterium.
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
1,952,983.89 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.