Publications Office of the EU
Spanien-La Rinconada: Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-La Rinconada: Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning

  • Offentliggjort
    13/08/2021
  • Frist
    20/09/2021
  • Åbning af tilbuddene
    11/10/2021
  • Tildelt
    25/03/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de La Rinconada
Udførelsessted
NUTS code: ES618 Sevilla
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES618 Sevilla
Sektor (hoved-CPV)
31000000 Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,041,317.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,067,843.65 EUR
Referencenummer for tilbuddet
6724/2021
Beskrivelse

El objeto sería la contratación de la realización de las siguientes mejoras en eficiencia energética en el alumbrado exterior: renovación de luminarias convencionales por LED, instalación de sistemas de telegestión en centros de mando, adecuación de los centros de mando al REBT.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Junta de Gobierno del Ayuntamiento de La Rinconada
Nationalt registreringsnummer: P4108100A
Postadresse: Plaza de España, 6
By: La Rinconada
NUTS-kode: ES618
Postnummer: 41309
Land: ESP
Kontaktperson: Junta de Gobierno del Ayuntamiento de La Rinconada
Hovedadresse: https://contrataciondelestado.es
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
11/10/2021 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,041,317.00 EUR
Endelig kontraktværdi
2,067,843.65 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ELECNOR
Postadresse: Marqués de Mondejar, 33
By: MADRID
Postnummer: 28028
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.