Publications Office of the EU
Østrig-Melk: Arbejder til sikring mod oversvømmelser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Østrig-Melk: Arbejder til sikring mod oversvømmelser

  • Meddelt
    28/03/2013
  • Offentliggjort
    30/04/2013
  • Frist
    03/06/2013
  • Tildelt
    22/07/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadtgemeinde Melk
Udførelsessted
NUTS code: AT121 Mostviertel-Eisenwurzen
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45246400 Arbejder til sikring mod oversvømmelser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
917,896.11 EUR
Referencenummer for tilbuddet
12087
Beskrivelse

Errichtung Hochwasserschutzanlage Melk - EMA & EMSR.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadtgemeinde Melk
Postadresse: Rathausplatz 11
By: Melk
Postnummer: 3390
Land: AUT
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
917,896.11 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ginzler Stahl- und Anlagenbau
Postadresse: Clemens-Holzmeister Straße 3
By: Amstetten
Postnummer: 3300
Land: AUT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.