Publications Office of the EU
Polen-Gdansk: Rengøring af strande - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Gdansk: Rengøring af strande

  • Offentliggjort
    16/10/2020
  • Frist
    30/11/2020
  • Åbning af tilbuddene
    30/11/2020
  • Tildelt
    05/01/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Udførelsessted
NUTS code: PL Polska
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL633 Trójmiejski
Sektor (hoved-CPV)
90680000 Rengøring af strande
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,425,000.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,512,225.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
54/2020
Beskrivelse

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na sprzątaniu ręcznym i mechanicznym w sezonie letnim i poza sezonem w latach 2021–2023 określonych terenów w granicach gminy miasta Sopotu (plaży, wejść na plażę i wydm, od granicy pasa drogowego alei Wojska Polskiego i alei Mamuszki do linii brzegowej oraz wody przyległej do tych terenów), zwanych w dalszej treści „terenami” lub „terenem” – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w treści rozdziału 16 wzór umowy, z którym należy się szczegółowo zapoznać przed złożeniem oferty.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Postadresse: ul. Bitwy pod Płowcami 67c
By: Sopot
NUTS-kode: PL633
Postnummer: 81-731
Land: POL
Kontaktperson: Beata Ciołek
Hovedadresse: http://www.sopot.pl
Elektronisk via:
https://miniportal.uzp.gov.pl/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/11/2020 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,425,000.00 PLN
Endelig kontraktværdi
1,512,225.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Marian Piekarski Usługi Ogólnobudowlane
Postadresse: Nowa Huta 10
By: Mirachowo
Postnummer: 83-329
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.