Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Larkhall: Øjenmidler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Forenede Kongerige, Det-Larkhall: Øjenmidler

  • Offentliggjort
    21/10/2015
  • Frist
    25/11/2015
  • Tildelt
    17/12/2015
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
The Common Services Agency (more commonly known as NHS National Services Scotland) (‘the Authority’)
Udførelsessted
NUTS code: UKM Scotland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
33662100 Øjenmidler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,249,300.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
643,250.00 GBP
Referencenummer for tilbuddet
NP7000/15
Beskrivelse

The supply of 775 off-hand held ultrasonic pachymeters to various Community Optometrist Practices throughout Scotland before 31.3.2016, as detailed within the tender documentation.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: The Common Services Agency (more commonly known as NHS National Services Scotland) (‘the Authority’)
Postadresse: National Distribution Centre, Canderside, 2 Swinhill Avenue
By: Larkhall
Postnummer: ML9 2QX
Land: GBR
Kontaktperson: Procurement, Commissioning and Facilities
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
CPV-kode

33662100 - Øjenmidler

33100000 - Medicinsk udstyr

Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,249,300.00 GBP
Endelig kontraktværdi
643,250.00 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Grafton Optical Company Ltd
Postadresse: Crown Hall, The Crescent
By: Watford
Postnummer: WD18 0QW
Land: GBR

Officiel betegnelse: Keeler Limited
Postadresse: 25 Deerdykes View, Westfield Estate
By: Cumbernauld
Postnummer: G68 9HN
Land: GBR

Officiel betegnelse: Topcon (Great Britain) Limited
Postadresse: Topcon House, Kennetside Bone Lane, Berkshire
By: Newbury
Postnummer: RG14 5PX
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.