Publications Office of the EU
Spanien-Tolosa: Vedligeholdelse af have- og parkanlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Tolosa: Vedligeholdelse af have- og parkanlæg

  • Offentliggjort
    13/06/2022
  • Frist
    28/06/2022
  • Tildelt
    01/08/2022
  • Åbning af tilbuddene
    31/12/2022
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Ayuntamiento de Tolosa - Ayuntamiento de Tolosa
Udførelsessted
NUTS code: ES212 Gipuzkoa
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES212 Gipuzkoa
Sektor (hoved-CPV)
77311000 Vedligeholdelse af have- og parkanlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,292,897.85 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
538,578.92 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2022SABI0001
Beskrivelse

Servicio de mantenimiento y mejora de parques, jardines, zonas verdes y arbolado viario del municipio de Tolosa reservado a centros especiales de empleo de iniciativa social y a empresas de inserción social (Disposición Adicional 4ª de la LCSP).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Ayuntamiento de Tolosa - Ayuntamiento de Tolosa
Nationalt registreringsnummer: P2007600F
Postadresse: Plaza Zaharra 6A. 20400 Tolosa (Gipuzkoa)
By: Tolosa
NUTS-kode: ES212
Postnummer: 20400
Land: ESP
Kontaktperson: Urbanismo
Hovedadresse: http://tolosa.eus/
Elektronisk via:
https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/12/2022 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,292,897.85 EUR
Endelig kontraktværdi
538,578.92 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: GUREAK BERDEA, S.L.U.
Postadresse:
By: Donostia / San Sebastián
Postnummer:
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.