Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Programmelsupport - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Prag: Programmelsupport

  • Meddelt
    20/09/2013
  • Offentliggjort
    19/12/2013
  • Frist
    03/02/2014
  • Åbning af tilbuddene
    03/02/2014
  • Tildelt
    26/03/2014
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Česká republika – Ministerstvo zemědělství
Udførelsessted
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
72261000 Programmelsupport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
7,700,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
7,622,000.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem plnění této veřejné zakázky je poskytnutí licenční podpory softwarových produktů platformy Hewlett-Packard „HP Dohledy” a „HP Data Protector” od data podpisu smlouvy do 31.12. 2014. Licenční podpora bude zahrnovat:
— průběžné poskytování programových korekcí (upgrade, update),
— spolupráci techniků ve střediscích HP Response Center (supportní centrum poskytovatele) s IT administrátory MZe,
— poradenství k funkcím a použití software, diagnóze a řešení problémů.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Rowan Legal, advokátní kancelář s.r.o.
Nationalt registreringsnummer: 28468414
Postadresse: Na Pankráci 1683/127
By: Praha 4
Postnummer: 140 00
Land: CZE
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/02/2014 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
7,700,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
7,622,000.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: UNITEC CS a.s.
Postadresse: Černokostelecká 24
By: Praha 10
Postnummer: 100 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.