Publications Office of the EU
Livsmedel kaffe och te - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Livsmedel kaffe och te

  • Offentliggjort
    08/02/2024
  • Frist
    20/02/2024
  • Åbning af tilbuddene
    21/02/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Göteborgs Stads inköps- och upphandlingsförvaltning
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE232 Västra Götalands län
Sektor (hoved-CPV)
03131100 Kaffebønner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
124,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
816/23
Beskrivelse

Upphandlingen avser leverans av ekologiskt och etiskt producerad kaffe och te till Göteborgs Stad och deltagande kranskommuner.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=5910&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=5910&GoTo=Tender
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/02/2024 00:00
Udførelsessted
Ikke til rådighed
CPV-kode

03131100 - Kaffebønner

15842210 - Drikkechokolade

15860000 - Kaffe, te og hermed beslægtede produkter

15864000 - Tilberedninger af te eller mate

15863000 - Te

Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
124,000,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Compass Group AB
Postadresse:
By: SOLNA
Postnummer: 17123
Land:
Officiel betegnelse: Kahls Kaffe Aktiebolag
Postadresse:
By: VÄSTRA FRÖLUNDA
Postnummer: 42131
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.