-
Offentliggjort29/08/2018
-
Frist02/10/2018
-
Tildelt02/10/2018
-
Åbning af tilbuddene02/10/2018
-
I dag06/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
Tyskland-Künzelsau: Byggearbejde
Die Baumaßnahme „Erweiterung und Sanierung Gewerbliche Schule Öhringen“ wird in 5 Bauphasen im Zeitraum 2015 bis 2019 durchgeführt. Der Schulkomplex gleidert sich in die Bauteile A, B, C und D.
Gegenstand dieser Bekanntmachung ist die geplante Durchführung der 4. Bauphase mit den Bauteilen A (West) und A (Ost).
Die Arbeiten erfolgen bei laufendem Schulbetrieb.
Die Bruttogrundfläche aller Bauteile beträgt rund 11 000 m2.
Der Bruttorauminhalt aller Bauteile beträgt rund 44 000 m3.
Officiel betegnelse: Landratsamt Hohenlohekreis
Postadresse: Allee 17
By: Künzelsau
NUTS-kode: DE119
Postnummer: 74653
Land: DEU
Kontaktperson: Amt für Gebäudemanagement
Hovedadresse: www.hohenlohekreis.de
Postadresse: Metzinger Straße 47
By: Nürtingen
Postnummer: 72622
Land: DEU
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.