-
Offentliggjort27/03/2020
-
Frist26/05/2020
-
Åbning af tilbuddene26/05/2020
-
Tildelt23/10/2020
-
I dag06/09/2026
Værktøjer
Nederlandene-Haag: Defibrillator
Deze tender heeft betrekking op de Europese openbare aanbestedingsprocedure inzake de levering van AED's en aanverwante producten en diensten.
Het Ministerie van Defensie heeft bij aanvang van de overeenkomst ongeveer 1 000 000 EUR beschikbaar voor de aanschaf van circa 1 000 AED’s. Het Ministerie van Defensie houdt rekening dat naast de kosten voor de aanschaf van de apparaten er nog circa 20 % extra budget nodig is voor de instandhouding. Het aantal AED’s kan oplopen tot een maximum van 3 500 AED’s indien de omstandigheden daar aanleiding toe geven en er extra budgetten vrijgegeven worden.
Officiel betegnelse: Ministerie van Defensie
Nationalt registreringsnummer: 27370985
Postadresse: Kalvermarkt 32
By: Den Haag
NUTS-kode: NL
Postnummer: 2511 CB
Land: NLD
Kontaktperson: Koen Veltman
Hovedadresse: http://www.defensie.nl
Rammeaftale med single aktør
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.