Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Udvikling af kundespecificeret programmel - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Prag: Udvikling af kundespecificeret programmel

  • Offentliggjort
    01/07/2020
  • Frist
    03/08/2020
  • Åbning af tilbuddene
    03/08/2020
  • Tildelt
    11/11/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Česká republika - Rejstřík trestů
Udførelsessted
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sektor (hoved-CPV)
72230000 Udvikling af kundespecificeret programmel
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
65,442,723.14 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
24,377,200.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
5/2019-OESM-VZ
Beskrivelse

Výběrové řízení bylo otevřené. Předmětem veřejné zakázky bylo vytvoření a implementace nového aplikačního programového vybavení (dále jen „APV“) Informačního systému Rejstříku trestů (dále jen „ISRT“) a návrh a implementace ISRT do technologické infrastruktury (dále jen „TIF“) zadavatele, přípravy podkladů pro atestaci dle zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy, ve znění pozdějších předpisů, zajištění služeb podpory a rozvoje ISRT, zpracování a aktualizace dokumentace ISRT a provedení školení správy APV v rámci zavedení APV do rutinního provozu. Otevírání obálek se uskutečnilo ihned po skončení lhůty pro podání nabídek. Zadavatel obdržel 5 nabídek, ze kterých byla vybrána nabídka TECHNISERV IT spol. s.r.o.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://nen.nipez.cz/profil/RT
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/08/2020 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
65,442,723.14 CZK
Endelig kontraktværdi
24,377,200.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Techniserv IT, spol. s.r.o.
Postadresse: Traťová 574/1
By: Brno
Postnummer: 619 00
Land: CZE

Officiel betegnelse: TECHNISERV IT, spol. s r.o.
Postadresse: Traťová 574/1
By: Brno
Postnummer: 61900
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.