Publications Office of the EU
offentligt udbud i henhold til artikel 71 i lovdekret nr. 36/2023, som ændret, og ii) tildeling af tjenesten for kontinuerlig transport og nyttiggørelse/genanvendelse af kommunalt fast affald EER 20.01.08 (bionedbrydeligt køkken- og kantineaffald) på et godkendt og operationelt anlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

offentligt udbud i henhold til artikel 71 i lovdekret nr. 36/2023, som ændret, og ii) tildeling af tjenesten for kontinuerlig transport og nyttiggørelse/genanvendelse af kommunalt fast affald EER 20.01.08 (bionedbrydeligt køkken- og kantineaffald) på et godkendt og operationelt anlæg

  • Offentliggjort
    11/08/2025
  • Frist
    24/09/2025
  • Åbning af tilbuddene
    24/09/2025
  • Tildelt
    21/01/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Agno Chiampo Ambiente S.r.l.
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITH32 Vicenza
Sektor (hoved-CPV)
90511200 Indsamling af husholdningsaffald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,678,860.99 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,143,755.80 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Løbende transport og nyttiggørelse/genanvendelse af fast kommunalt affald EER 20.01.08 (bionedbrydeligt køkken- og kantineaffald) på et godkendt og operationelt anlæg

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.sintel.regione.lombardia.it
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.sintel.regione.lombardia.it
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/09/2025 09:10
Udførelsessted
Ikke til rådighed
CPV-kode
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: minor prezzo
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
2,678,860.99 EUR
Endelig kontraktværdi
1,143,755.80 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: S.E.S.A. S.P.A.
Postadresse:
By: ESTE
Postnummer: 35042
Land:
Officiel betegnelse: MONTELLO S.P.A.
Postadresse:
By: MONTELLO
Postnummer: 24060
Land:
Officiel betegnelse: FERTITALIA S.R.L.
Postadresse:
By: LEGNAGO
Postnummer: 37045
Land:
Officiel betegnelse: ERREDIERRE SERVIZI S.N.C.
Postadresse:
By: ASIAGO
Postnummer: 36012
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.