Publications Office of the EU
Irland-Mullingar: Byggearbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Irland-Mullingar: Byggearbejde

  • Offentliggjort
    18/01/2018
  • Frist
    19/02/2018
  • Åbning af tilbuddene
    19/02/2018
  • Tildelt
    23/05/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Westmeath County Council
Udførelsessted
NUTS code: IE Éire/Ireland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE Éire/Ireland
Sektor (hoved-CPV)
45210000 Byggearbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
5,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,773,623.70 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Westmeath County Council
Beskrivelse

Construction of 33 housing units including but not limited to roads, paths, boundary walls, services, public lighting and landscaping works.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Westmeath County Council
Nationalt registreringsnummer: N/A
Postadresse: Áras an Chontae
By: Co. Westmeath
NUTS-kode: IE
Postnummer: Mullingar
Land: IRL
Kontaktperson: Michael Gaffney
Hovedadresse: http://www.westmeathcoco.ie/en/
Elektronisk via:
http://irl.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=123794&B=ETENDERS_SIMPLE
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
19/02/2018 16:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
5,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
6,773,623.70 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Glenman Corporation Ltd
Postadresse: Merrion House, Tuam Road,
By: Galway
Postnummer: Galway
Land: IRL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.