Publications Office of the EU
Indgåelse af en ikke-eksklusiv rammekontrakt om bygningsinspektioner i henhold til DIN 1076 i forbindelse med proceduren for åbent hus - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Indgåelse af en ikke-eksklusiv rammekontrakt om bygningsinspektioner i henhold til DIN 1076 i forbindelse med proceduren for åbent hus

  • Offentliggjort
    30/10/2025
  • I dag
    01/09/2026
  • Frist
    16/01/2028
  • Åbning af tilbuddene
    16/01/2028
Status
Offentliggjort
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Die Autobahn GmbH des Bundes - NL Südbayern
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
71631450 Inspektion af broer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
AP010900193
Beskrivelse

Rammekontraktens genstand er hovedprøvninger og enkle konstruktionsprøvninger af anlægskonstruktioner i henhold til DIN 1076 i individuelle prøvningspakker opdelt i følgende to partier: Parti 1: Broer, støjskærme, støttemure, tunneller og andre tekniske konstruktioner (undtagen færdselstavler) Parti 2: Den har til formål at tildele den tjenesteydelse, der er beskrevet i udbudsbetingelserne, gennem en åben udbudsprocedure. Rammekontrakten inden for rammerne af indrejseproceduren træder i kraft første gang den 1.3.2026 og udløber den 29.2.2028 med forbehold af muligheden for kontraktforlængelse. For at imødekomme mangfoldigheden af potentielle kontrahenter under godkendelsesmodellen vil alle virksomheder, der opfylder betingelserne for godkendelse, kunne deltage i rammekontrakten på samme vilkår i hele kontraktens løbetid.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabe.autobahn.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: tilladte
https://vergabe.autobahn.de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/01/2028 12:00
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.