Publications Office of the EU
Spanien-Palma: Motorkøretøjsforsikring - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Palma: Motorkøretøjsforsikring

  • Offentliggjort
    23/06/2018
  • Frist
    20/07/2018
  • Åbning af tilbuddene
    06/08/2018
  • I dag
    04/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Central de Contratación de la Administración de la Comunidad Autónoma de las Illes Balears
Udførelsessted
NUTS code: ES53 Illes Balears
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES53 Illes Balears
Sektor (hoved-CPV)
66514110 Motorkøretøjsforsikring
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
837,568.75 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
CC 1/2018 AM
Beskrivelse

Contratación centralizada del servicio de seguros de vehículos del parque móvil de la Comunidad Autónoma de les Illes Balears y de su sector público instrumental.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Central de Contratación de la Administración de la Comunidad Autónoma de las Illes Balears
Nationalt registreringsnummer: S0711001H
Postadresse: C/ Palau Reial, 17
By: Palma
NUTS-kode: ES53
Postnummer: 07001
Land: ESP
Kontaktperson: Central de Contratación de la Administración de la Comunidad Autónoma de las Illes Balears
Hovedadresse: http://www.caib.es/sites/M12060709170917137027/ca/informacio_general-50301/?campa=yes
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/08/2018 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
837,568.75 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.