Publications Office of the EU
Polen-Katowice: Maskiner til kul- eller stenbrydning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Katowice: Maskiner til kul- eller stenbrydning

  • Offentliggjort
    13/06/2017
  • Frist
    08/08/2017
  • Tildelt
    05/10/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Polska Grupa Górnicza Sp. z o.o.
Udførelsessted
NUTS code: PL227 Rybnicki
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL227 Rybnicki
Sektor (hoved-CPV)
43122000 Maskiner til kul- eller stenbrydning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,689,900.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
481700470
Beskrivelse

Dzierżawa kombajnu ścianowego wraz z zabezpieczeniem serwisowej obsługi gwarancyjnej w całym okresie dzierżawy dla Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o., Oddział KWK ROW Ruch Jankowice.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Polska Grupa Górnicza Sp. z o.o.
Postadresse: Powstańców 30
By: Katowice
NUTS-kode: PL227
Postnummer: 40-039
Land: POL
Kontaktperson: KWK ROW 44-253 Rybnik, ul. Jastrzębska 10
Hovedadresse: www.pgg.pl
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
6,689,900.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Eickhoff Polonia Ltd Sp. z o.o. 40-389 Katowice, ul. Lwowska 38
Postadresse:
By: Katowice
Postnummer:
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.