Publications Office of the EU
Tyskland-Prenzlau: Tjenesteydelser i forbindelse med affald - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Prenzlau: Tjenesteydelser i forbindelse med affald

  • Offentliggjort
    15/04/2022
  • Frist
    17/05/2022
  • Åbning af tilbuddene
    17/05/2022
  • Tildelt
    25/07/2022
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Uckermärkische Dienstleistungsgesellschaft mbH
Udførelsessted
NUTS code: DE40I Uckermark
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE40I Uckermark
Sektor (hoved-CPV)
90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
UDG/05/2022
Beskrivelse

Leistungsgegenstand ist die Einsammlung und Beförderung der im Gebiet des Landkreises Uckermark anfallenden und dem Landkreis überlassenen Schadstoffe aus privaten Haushalten und Kleinmengen aus dem Gewerbe bzw. aus Einrichtungen mittels Schadstoffsammelmobil ab dem 01.01.2023 einschließlich Zuführung der Schadstoffe zu einer gesetzeskonformen Entsorgung. Entsorgungsgebiet ist der Landkreis Uckermark mit Ausnahme der Stadt Prenzlau.
Leistungsgegenstand ist ferner die Übernahme und Beförderung von an der stationären Schadstoffannahmestelle des Auftraggebers in Prenzlau entgegengenommenen Schadstoffen aus privaten Haushalten und aus dem Gewerbe bzw. aus Einrichtungen zu den vorgesehenen Entsorgungsanlagen sowie die gesetzeskonforme Entsorgung der Schadstoffe. Die Leistung wird durch den Auftraggeber operativ in Abhängigkeit der freien Annahmekapazitäten abgerufen.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YSDRQY4
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/05/2022 12:15
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: REMONDIS Industrie Service GmbH & Co. KG
Postadresse: Brunnenstraße 138
By: Lünen
Postnummer: 44536
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.